Uczniowski Klub Sportowy "UL" zorganizował w dniach 25 - 27 września tego roku festyn rekreacyjny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 40. Festyn odbył się z okazji 100-lecia istnienia szkoły.
25 września odbył się festyn rekreacyjny poprowadzony przez nauczycieli wf naszej szkoły. Zarówno ponad 500 uczniów od 0 do VI klasy jak i nauczyciele bawili się świetnie promieniach jesiennego słońca. Najlepsi w kilkunastu konkurencjach otrzymali upominki , a dla wszystkich nie zabrakło słodyczy.
W międzyczasie na boisku zostały rozegrane towarzyskie mecze piłki nożnej.
Odbyły się mecze pomiędzy UKS "UL" SP 40 a SKS "151". W kategorii dziewcząt 4:0 wygrał "UL" - dwie bramki zdobyła Ania Jarzębska i Paulina Kowalska.
W kategorii chłopców starszych również wygrał "UL" 2:1. Chłopcy młodsi z klasy III przegrali 1:0 z SKS "151"
26 września prawie 400 uczniów wzięło udział w zawodach lekkoatletycznych. Zawody odbyły się na stadionie tartanowym WKS "WAWEL". Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w 4 konkurencjach: biegu sprinterskim na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłką lekarską i biegu na 300 metrów.
Najlepszy zawodnikiem zawodów został Tomek Kumiszcza z kl. VI - uzyskał w biegach na 60 metrów wynik 9,3 a na 300 metrów 47,3.
Pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji i grupie wiekowej wśród dziewcząt i chłopców zostały nagrodzone medalami w sumie wręczono 120 medali. Uroczystość wręczenia medalów odbyła się w po zawodach w szkole.
Tą uroczystość zaszczycili zawodnicy WKS "WAWEL":
Dariusz Kuć - rekordzista Polski juniorów w biegu na 100 m, wicemistrz świata w sztafecie.
Marcin Starzak - 5 miejsce w Europie w skoku w dal juniorów
Ania Zych - absolwentka naszej szkoły finalistka Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 100 metrów przez płotki.
Również w piątek odbyła się GALA TANECZNA i zawody tańca sportowego w których wystąpili nasi uczniowie, pary Szkoły Tańca "TK" i Klubu Rock’n’ rolla .
Sobota to był dzień dla rodziców, nauczycieli i absolwentów.
Osiem drużyn absolwentów rywalizowało pomiędzy sobą o miano najlepszej.
Wygrała drużyna rocznik 83-85.
W turnieju tenisa stołowego stanęli w szranki rodzice.
Odbyły się mecze w siatkówce pomiędzy: Rodzicami a Nauczycielami,
Nauczycielami a Absolwentami. Rozgrywki wygrali Rodzice przed Nauczycielami.
Przeprowadzenie tego festynu było możliwe dzięki dotacji z Rady Dzielnicy VIII. Pomysłodawcą i organizatorem festynu oraz zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego z SP 40 Sławomir Klekowski.